AlmaCare Salón Bratislava

Sme posadnutí prirodzenou krásou

Kontakty

Otváracie hodiny

Pondelok 08:00 - 12:00 13:00 - 21:00
Utorok 08:00 - 12:00 13:00 - 21:00
Streda 08:00 - 12:00 13:00 - 21:00
Štvrtok 08:00 - 12:00 13:00 - 21:00
Piatok 08:00 - 12:00 13:00 - 21:00
Sobota Zatvorené
Nedeľa Zatvorené

Pracovná doba bude prispôsobená podľa objednávok zákazníkov

Profesionálna pedikúra Bratislava


Pedikúra

Ide o kozmetickú procedúru, počas ktorej dochádza k očisteniu a ošetreniu chodidiel s hlavným dorazom na nechty a okolie, šľapu. Hlavným predmetom je čistenie nechtov, ich zarovnanie a úprava, odstránenie odumretej kože z okolia nechtovej platničky, ošetrenie záderov, dohladenie šľapy a päty.

Suchá pedikúra - medicinálna

Suchá pedikúra je najmodernejšia metóda pedikúry, ktorá spĺňa najvyššie hygienické kritéria. Pri pedikúre sa chodidlá aj nechty vydezinfikujú, nasleduje úprava nechtov, obrúsi sa stvrdnutá koža v ich okolí, skráti a upraví sa ich tvar aj hrúbka, prípadne sa ošetria zarastené nechty. S použitím jednotlivých druhov fréziek odstránime zatvrdnutú kožu, mozole kurie oká a dokonca aj zarastené nechty bez nutnosti chirurgického zákroku. Pomocou vysokorýchlostnej frézky dosahujeme lepších výsledkov, ako pri mokrej pedikúre. Brúska nenarušuje celistvosť kože a naviac nehrozí riziko, že sa odbrúsi príliš veľká vrstva, ako pri mokrej pedikúre, kde sa u vodou nasiaknutej pokožky horšie odhaduje, akú vrstvu treba odstrániť. Špeciálne frézky používané pri prístrojovej pedikúre sú jemné k ošetrovaným nohám a tým je táto metóda vhodná i pre diabetikov a ľudí trpiacich plesňami. Pedikúra končí relaxačnou masážou chodidiel.

Mokrá pedikúra

Mokrá pedikúra spočíva v kúpeli nôh s pridaním osviežujúcich a zmäkčovacích prípravkov, väčšinou kúpeľných solí. Keď sú nohy pripravené a vydezinfikované venujeme sa úprave nechtov, ošetrení kože a paty. Potom sa ostrihajú nechty dorovna a vyformujú sa aj zapilovaním. Tvarovaním nechta v rovnej línii zabránime bolestivému zarasteniu. Skontrolujú sa kurie oká, otlaky na vrchnej strane a medzi prstami. Opatrne sa odstránia a odporučí sa domáce ošetrenie. Pre zvláčnenie kože nanesieme krém alebo iný prípravok vhodný pre chodidlo.

Kombinovaná pedikúra

Ide o kombináciu mokrej klasickej pedikúry a suchej medicinálnej pedikúry. Ošetrenie začína kúpeľom. Podiater sám volí medzi skalpelom, alebo prístrojom na suchú pedikúru, čo je vhodné na ošetrenie spodnej, nášľapnej časti chodidla. Nechty sa vyčistia pomocou medicínskeho prístroja do požadovanej hrúbky, dĺžky a tvaru. Taktiež sa ním upraví okolie nechtu. Chodidlo a nechty sa ošetria vhodným krémom a olejom.

Baby pedikúra

Pedikúra pre našich najmenších. Po kúpeli nôh sa nechtíky upravia do požadovaného tvaru. Ošetria sa problémové časti, ako napr. kurie oko, zarastený necht. Práve u detí je dôležité, aby si osvojili správny strihací návyk. Tým sa v budúcnosti dokážu vyvarovať práve problémom v spojitosti so zarastajúcim nechtom. Po ošetrení chodidla sa nôžka zľahka nakrémuje. Počas pedikúry sa používa dezinfekcia špeciálnymi prípravkami.


Napíšte nám

Odoslať správu

Partner

Copyright (c) 2013 Copyright Holder All Rights Reserved.